DHL – wysyłka paczek za granicę: cennik i usługi kurierskie

DHL to jedna z największych firm kurierskich na świecie i oferuje swoje usługi w ponad 220 krajach. Zajmuje się przede wszystkim przesyłkami międzynarodowymi, jednak może obsługiwać również przesyłki krajowe. DHL zapewnia bezpieczną i szybką dostawę, co przyciąga wiele firm oraz klientów indywidualnych. W niniejszym artykule przedstawimy Cennik DHL na wysyłkę paczek zagranicznych oraz usługi, jakie oferuje.

Cenny DHL na wysyłkę paczek za granicę

Cennik DHL jest uzależniony od wielu czynników takich jak cel dostawy, waga i wymiary paczki oraz prędkość dostawy. Cena zależy również od rodzaju przesyłki, czyli czy jest to dokument, czy też przesyłka składająca się z towarów. Poniżej przedstawimy przybliżone ceny DHL za paczki do kilku popularnych celów dostawy:

  • Paczka do Stanów Zjednoczonych – od 101 zł
  • Paczka do Wielkiej Brytanii – od 85 zł
  • Paczka do Niemiec – od 81 zł
  • Paczka do Chin – od 212 zł
  • Paczka do Australii – od 232 zł

Co istotne, ceny DHL na wysyłkę paczek zagranicznych są wzrostowe wraz z wagą przesyłki. W przypadku paczek cięższych niż 5 kg, warto skorzystać z ofert specjalnych, przewoźników, DHL Freight lub DHL Supply Chain, mających w swojej ofercie przewóz paczek paletowych. W ten sposób możemy zaoszczędzić na kosztach wysyłki cięższych przesyłek.

Usługi kurierskie DHL

DHL oferuje szeroki wybór usług kurierskich dla klientów prywatnych oraz dla firm. Poniżej przedstawimy wybrane usługi, które firma udostępnia w kraju i za granicą.

  1. DHL Express – Kurier zagraniczny przez całą dobę

DHL Express oferuje usługę wysyłki paczek międzynarodowych dostarczających przesyłki w ciągu 1-5 dni roboczych, w zależności od celu dostawy. Standardowa usługa kurierska obejmuje także możliwość śledzenia paczki w czasie rzeczywistym oraz ubezpiecznie przesyłki.

  1. DHL Parcel International Direct

DHL Parcel International Direct umożliwia przesyłkę paczek do klientów na terenie Unii Europejskiej oraz poza nią. Usługa ta jest idealna dla małych oraz średnich firm, które chcą wysyłać paczki poza granice kraju. Przesyłki dostarczane są zazwyczaj w ciągu 2-5 dni roboczych.

  1. DHL Global Mail

DHL Global Mail to usługa przesyłania dokumentów i towarów specjalnych. Przesyłki dostarczane są w ciągu 3-20 dni roboczych. Ta opcja jest idealna dla osób, które nie mają pośpiechu, a cena jest dla nich bardzo ważna.

Wniosek:

DHL oferuje wartościowe usługi kurierskie i masę możliwości dostarczania przesyłek za granicę w dogodnych cenach. Warto korzystać z usług kurierskich tej firmy ze względów bezpieczeństwa, szybkości dostawy oraz dostępności do materiałów dla klientów.