Zatrucie tlenkiem węgla to śmiertelny problem zdrowotny, który może wystąpić w wyniku wdychania tlenku węgla. Tlenek węgla powstaje w wyniku niecałkowitego spalania paliwa i jest obecny w spalinach samochodowych, przemysłowych oraz w urządzeniach domowych.

Każdego roku na całym świecie około 400 000 osób umiera z powodu przypadkowego narażenia na działanie tlenku węgla. W 2017 r. z powodu zatrucia tlenkiem węgla zmarło około 2100 osób i była to najwyższa liczba zgonów.

Najlepszym sposobem uniknięcia zatrucia tlenkiem węgla jest zainstalowanie w samochodzie nowego zawiasu maski. Omówimy więc kroki, które należy wykonać, aby naprawić zawias maski.

Etapy instalacji nowego zawiasu maski silnika

1. Wymontowanie starego zawiasu maski

Pierwszym krokiem jest usunięcie starego zawiasu maski. Możesz sprawdzić stary zawias maski, pociągając go do siebie, a jeśli nie jest on prawidłowo zamocowany, możesz go wymienić. Jeśli zawias maski jest uszkodzony, należy go natychmiast wymienić.

2. Wykręć wkręty

Po zdemontowaniu zawiasu maski silnika należy teraz wykręcić stare śruby. Bardzo ważne jest, aby wykręcić śruby zawiasu maski przed zdemontowaniem zawiasu maski.

3. Zamontuj nowy zawias maski

Teraz nadszedł czas na zamontowanie nowego zawiasu maski w samochodzie. Nowy zawias maski musi być przykręcony do panelu maski samochodu. Teraz umieść zawias maski na panelu maski i dokręć go śrubami. Upewnij się, że nie dokręcasz go na siłę, możesz go przykręcić w dwóch lub trzech miejscach, a wtedy będzie bezpieczny.

4. Sprawdź poprawność montażu

Po zamontowaniu zawiasu maski można go sprawdzić. Połóż rękę na panelu maski i spróbuj go otworzyć. Jeśli panel maski jest widoczny, oznacza to, że zawias maski został prawidłowo zamontowany.

5. Dokręć go za pomocą wkrętów

Aby dokręcić zawias maski, można użyć wkrętów dostępnych w pudełku z zawiasami maski.

Wnioski:

Postępując zgodnie z opisanymi krokami, możesz łatwo zamontować nowy zawias maski w swoim samochodzie. Będzie to bezpieczne i ochroni Twój samochód przed wgnieceniami. Jeśli więc masz uszkodzony zawias maski, powinieneś go natychmiast wymienić.