Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sty 26, 2022 in Motoryzacja |

Najlepsze nawigacje samochodowe na rynku

Najlepsze nawigacje samochodowe na rynku

W dzisiejszych czasach bardzo ciężko odnaleźć się w nowych miejscach, szczególnie w miastach, które znamy jedynie z opowieści lub z dziesiątek zdjęć w Internecie. Na szczęście najnowsze technologie zrobiły swoje i obecnie możemy korzystać z nawigacji samochodowych, które pomogą nam bez problemu dotrzeć do celu. W tym artykule przedstawiamy najlepsze nawigacje samochodowe, które aktualnie są dostępne na rynku.

  1. Nawigacje samochodowe z Android Auto

Żeby skorzystać z systemu Android Auto, potrzebujemy jedynie smartfona z systemem operacyjnym Android (w wersji 5.0 lub nowszej), które po podłączeniu do radia lub nawigacji samochodowej, umożliwia prowadzenie rozmów, odbieranie i wysyłanie wiadomości, słuchanie muzyki i korzystanie z nawigacji. Jakiś czas temu Google ujawniło, że wybór aplikacji rozwijających zgodność z Android Auto ciągle rośnie. Nawigacje samochodowe z Android Auto to dobra opcja dla wszystkich, którzy podczas jazdy chcą korzystać z zaawansowanej nawigacji bez konieczności kupowania drogiego sprzętu.

  1. Nawigacje samochodowe z Apple CarPlay

Apple CarPlay to odpowiednik Android Auto dla użytkowników iPhone’ów. Również w tym przypadku, należy podłączyć swój smartfon do urządzenia zgodnego z CarPlay i cieszyć się wysokiej klasy nawigacją, jaką zapewnia Apple Maps. Nawigacje samochodowe z Apple CarPlay nieco różnią się od swoich poprzedników, Apple bowiem wcześniej dodaje nowe aplikacje do listy zgodnych z CarPley i choć jest ona nieco krótsza od tej dla Android Auto, to ciągle znajdziemy w niej wiele cennych funkcji.

  1. Najlepsze nawigacje samochodowe z systemem operacyjnym dedykowanym

Nawigacje samochodowe z systemem operacyjnym dedykowanym to urządzenia, które zbudowane są wokół specjalizowanego oprogramowania dostosowanego do nawigacji samochodowej. Podobnie jak w przypadku systemów Android Auto i Apple CarPlay, oferują one wiele przydatnych funkcji takich jak aktualizacje drogi, sprzężenia z poziomem natężenia ruchu, obsługa odtwarzaczy multimedialnych i wiele innych opcji. Nawigacje tego typu często posiadają ekrany dotykowe, dzięki czemu korzystanie z nich jest łatwe i intuicyjne.

  1. Funkcjonowanie nawigacji samochodowych związane z technologią GPS

GPS to skrót od Global Positioning System, czyli globalnego systemu pozycjonowania. Nawigacje samochodowe, które korzystają z tej technologii, są w stanie śledzić naszą pozycję na mapie w czasie rzeczywistym, co pozwala na bardzo dokładne wskazanie miejsca docelowego i uniknięcie niepotrzebnych okrężnych jazd. GPS wykorzystuje specjalne satelity umieszczone w określonych punktach na Ziemi i dzięki temu nasza nawigacja samochodowa wie, gdzie się aktualnie znajdujemy.

  1. Nawigacje samochodowe z funkcją wyświetlania map 3D

Nawigacje samochodowe z funkcją wyświetlania map 3D to urządzenia, które odznaczają się niezwykle wyjątkowym designem. Dzięki zastosowaniu trójwymiarowego wyświetlania map, zwłaszcza w przypadku nawigacji samochodowych z dużym ekranem, mamy okazję podejrzeć cały obszar, po którym się poruszamy. To z pewnością ułatwi nam jazdę i pozwoli na szybsze dotarcie do celu.

Podsumowując, wybór odpowiedniej nawigacji samochodowej jest zależny od potrzeb, preferencji i budżetu użytkownika. Bez względu na to, czy korzystamy z nawigacji związanych z systemami operacyjnymi smartfonów, systemami dedykowanymi, technologią GPS, czy mocno rozbudowaną mapą 3D, jesteśmy w stanie z łatwością dotrzeć do celu i to bez niepotrzebnych okrężnych jazd lub szukania drogi.