Pages Menu

Categories Menu

Posted by on mar 10, 2021 in Motoryzacja |

Najlepsze samochody miejskie na rynku

Najlepsze samochody miejskie na rynku

Warto zastanowić się nad wyborem samochodu miejskiego, jeśli często przemieszczamy się po mieście. Taki samochód ma wiele zalet: jest oszczędny, łatwy w prowadzeniu i zapewnia komfort jazdy nawet na wąskich uliczkach. W tym artykule przedstawimy najlepsze samochody miejskie na rynku.

Wymagania, jakie powinien spełniać dobry samochód miejski

Wybierając samochód miejski, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • Rozmiar – samochód powinien być mały, by łatwo było go zaparkować i manewrować w ruchliwym mieście;
  • Oszczędność paliwa – samochód do jazdy po mieście powinien mieć niskie zapotrzebowanie na paliwo;
  • Wysoką pozycję siedzącą – zapewni to komfort jazdy i lepszy widok na drogę;
  • Przestronny, lecz nie za duży bagażnik – idealnie, gdy pomieszczą się w nim zakupy czy niewielkie przedmioty;
  • Dobre przyspieszenie – pozwoli na sprawniejsze poruszanie się po zatłoczonych uliczkach.

Top 5 najlepszych samochodów miejskich

  1. Toyota Yaris Hybrid – ten samochód to hybrydowy hatchback z małym silnikiem spalinowym i zintegrowanym układem hybrydowym, który zapewnia bardzo niskie zużycie paliwa. Dodatkowo, w wersji Hybrid, ma całkiem sporą moc – 100 KM – i automatyczną skrzynię biegów, co ułatwia prowadzenie.

  2. Volkswagen Polo – Polo to mały samochód, który świetnie sprawdzi się w miejskim zgiełku. Jego zaletą jest przestronne wnętrze i spore bagażniki o pojemności 351 l. Warto również zwrócić uwagę na niskie zużycie paliwa oraz bardzo dobre osiągi, co wpłynie na płynność poruszania się po mieście.

  3. Fiat 500 – model ten zyskał już status klasyki, ale wciąż cieszy się niezmienną popularnością wśród fanów miejskich samochodów. Małych rozmiarów, ale niezwykle stylowy i praktyczny, dostępny jest w wersjach z benzynowymi silnikami o mocy od 69 do 105 KM. W wyposażeniu znajdziemy m.in. klimatyzację, system multimedialny oraz wiele innych udogodnień.

  4. Hyundai i10 – samochód ten zyskał bardzo dobre opinie już w momencie swojego debiutu. Jest bardzo wygodny w prowadzeniu, co świadczy o nim mały promień skrętu. Ma również doskonałe osiągi oraz przestronne wnętrze i niemały bagażnik o pojemności 252 l. Bardzo dobrze radzi sobie także z jazdą po mieście w tłoku.

  5. Opel Corsa – to bardzo poręczny, ale niezwykle funkcjonalny samochód miejski. Wyróżnia się bardzo dużym bagażnikiem o objętości 309 l oraz wieloma funkcjami, takimi jak klimatyzacja czy system multimedialny. Dostępny jest w kilku wersjach z różnymi silnikami, w tym z automatyczną skrzynią biegów.

Podsumowanie

Decydując się na zakup samochodu miejskiego, warto zwrócić uwagę na jego parametry techniczne i praktyczne funkcjonalności. W rankingu najlepszych samochodów miejskich na rynku, przyglądaliśmy się m.in. parametrom technicznym, osiągom, niskiemu zużyciu paliwa, wygodzie oraz przestronności. Warto pamiętać, że wybierając samochód miejski, powinniśmy kierować się przede wszystkim jego funkcjonalnością oraz dostosowaniem do potrzeb miejskich użytkowników.