Samochodowe kable rozrusznika to te małe kable, które łączą akumulator z rozrusznikiem. Kable te można łatwo znaleźć w każdym sklepie z częściami samochodowymi.

Być może wiele razy używałeś tych kabli w swoim samochodzie i nigdy się nad tym nie zastanawiałeś. Prawda jest jednak taka, że należy ich używać bardzo ostrożnie. Mogą one być niebezpieczne i mogą powodować problemy, jeśli nie wiesz, co robisz.

Oto jak prawidłowo i bezpiecznie zainstalować kable rozrusznika samochodowego w samochodzie.

Zacznij od wykręcenia świec zapłonowych

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest wykręcenie świec zapłonowych. Wynika to z faktu, że podczas instalacji przewodów rozrusznika samochodowego przewody będą przebiegać pod świecami zapłonowymi.

Po wykręceniu świec zapłonowych będzie można łatwo zobaczyć przewód. Należy również pamiętać, że konieczne będzie zdjęcie pokrywy silnika.

Teraz można kupić zestaw przewodów rozruchowych lub po prostu kupić przewody osobno. Tak czy inaczej, kable są zazwyczaj dość małe, więc nie musisz się o to martwić.

Zamontuj przewód pod blokiem silnika

Konieczne będzie umieszczenie przewodu pod blokiem silnika. Jest to miejsce, w którym będą przebiegać przewody. Długość przewodu zależy od wielkości silnika, dlatego należy dokładnie zmierzyć jego długość.

Po zmierzeniu długości należy przyciąć końce przewodu. Można je przyciąć ręcznie lub użyć piły ręcznej.

Podłączenie akumulatora i kabli

Podłączenie kabli do akumulatora jest bardzo proste. Przewód dodatni należy przymocować do akumulatora, a przewód ujemny do masy.

Aby upewnić się, że akumulator jest podłączony do właściwej strony silnika, należy sprawdzić kierunek ułożenia przewodów.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł o kablach rozrusznika samochodowego. Wiem, że może nie jest to skomplikowany temat, ale jeśli robisz to po raz pierwszy, to jestem pewien, że będziesz potrzebował przewodnika, który Ci pomoże.